Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій

Суспільство знаходиться в тій стадії розвитку, коли інформація є головною продуктивною силою. Інформаційні і телекомунікаційні технології відкривають нові можливості для вчителів та учнів. Саме від того, в якій мірі і як будуть вирішені проблеми інформатизації освіти, залежатиме рівень підготовки фахівців всіх галузей народного господарства в майбутньому. Вже сьогодні серед творців інфосфери володарює інший спосіб мислення, нова етика і нова культура розуміння. Комп’ютер, інформаційна техніка і технологія виступають не просто як підсилювачі інтелекту – вони відкривають нові вимірювання свідомості. А комунікаційні засоби зв’язують ці вимірювання в єдине ціле, створюючи впорядковану систему нових знань.

Інформатизація освіти – це не тільки комп’ютеризація, це процес, який має свої закономірності, свої стадії розвитку, це зміна мислення, способів діяльності, управління.

Мета інформатизації освіти Софіївського району – це насамперед:

• забезпечення рівного доступу до якісної освіти;

• розвиток особистості учня;

• виховання інформаційної культури;

• формування майбутнього громадянина, підготовленого до життя в інформаційному суспільстві.

Передумовою вирішення пробного стратегічного завдання є успішна робота над комплексом питань, які ми ставимо перед собою:

• забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасною комп’ютерною та мультимедійною технікою;

• забезпечення якісного підключення до мережі Інтернет;

• підготовка та постійна перепідготовка в галузі ІКТ освітян;

• формування інформаційної культури вчителів і учнів;

• забезпечення вільного доступу до комп’ютерної техніки учасників навчально-виховного процесу;

• створення районних та шкільних медіатек;

• вчасне оновлення та модернізація встановленої техніки;

• використання інформаційно-комунікаційних технологій в управлінні освітніми процесами, педагогічного менеджменту, інших інноваційних форм для  вдосконалення управлінської діяльності.

Проте, розвиток ІКТ на практиці ставить перед нами ряд проблемних питань, над розв’язанням яких ми продовжуємо працювати:

• перш за все, на часі поступова заміна комп’ютерної та офісної техніки (хоча найстаріша у нас 2009 року випуску);

• більш широке забезпечення закладів освіти ліцензованим програмним забезпеченням;

• у кожній ЗОШ обладнати не менше одного мультимедійного класу з відповідним програмним та апаратним забезпеченням;

• обладнання комп’ютерною технікою предметних кабінетів, бібліотек, створення повноцінних медіатек;

• завершення підключення до мережі Інтернет  шкіл та забезпечення можливості повноцінної роботи в ньому;

• 100% комп’ютерна грамотність педагогічних працівників;

• подальше створення автоматизованих робочих місць керівника, секретаря, заступників керівника навчальних закладів;

• удосконалення системи управління закладами освіти шляхом застосування інформаційно-комунікаційних технологій та вдосконалення системи електронного документообігу;

• постійне наповнення контентом шкільних сайтів;

• збільшення кількості навчальних предметів, на уроках яких використовуються наявні в школі інформаційні ресурси;

• введення посад системних адміністраторів та лаборантів по обслуговуванню комп’ютерної техніки, підвищення ефективності співпраці з органами влади по фінансуванню районної програми інформатизації, якою і передбачено виконання вищезгаданих заходів.